Start Instrukcja Obsługi

Instrukcja Obsługi

 

INSTRUKCJA OBSŁUGI


Biuletyn Informacji Publicznej to urzędowy publikator teleinformatyczny, składający się z ujednoliconego systemu stron w sieci informatycznej, na których zostaje udostępniona informacja publiczna.

Dostęp do informacji publicznych zawartych w Biuletynie jest możliwy poprzez stronę główną Biuletynu posiadającą adres www.bip.gov.pl , według menu podmiotowego lub przedmiotowego albo poprzez podmiotowe strony Biuletynu. Informacje publiczne zawarte w Biuletynie organizuje się w postaci baz danych, a ich udostępnianie odbywa się w oparciu o mechanizmy baz danych. Informacje publiczne zawarte w Biuletynie udostępnia się odwiedzającym Biuletyn przez całą dobę bez przerwy.

Do szybszego wyszukania żądanej informacji służy pole wyszukiwania umieszczone po lewej stronie u góry ekranu  strony. W pole to należy wpisać słowo (lub słowa) kluczowe, a następnie kliknąć "Enter". Po wykonaniu tej operacji wyświetlona zostanie lista artykułów spełniających zadane kryterium wyszukiwania.

Po prawej stronie  baneru informującego do kogo należy strona BIP znajduje się logo WFOŚiGW w Kielcach będące odnośnikiem do głównej strony serwisu internetowego WFOŚiGW w Kielcach.

Strony Biuletynu wyposażone są w rejestr zmian, który automatycznie zapisuje informacje o zmianach w treści poszczególnych artykułów. Lista zmian dostępna jest po kliknięciu w odnośnik "rejestr zmian" znajdujący się w dziale "Pozostałe Informacje"

W serwisie znajdują się 2 rodzaje menu przedmiotowego  - górne i boczne umożliwiające odnalezienie informacji publicznych.

Pod każdą z  definicji menu znajdują się linki do poszczególnych stron kliknięcie spowoduje przeniesienie do odpowiedniej podstrony.

Pod górnym menu znajduje się ścieżka powrotu pokazująca informacje w którym miejscu znajduje się obecnie osoba przeglądająca serwis BIP

W Biuletynie oprócz treści bezpośrednio podanych na stronie, znajdują się również informacje dołączone w postaci plików do pobrania, do których można dotrzeć za pomocą linków. Pliki te zazwyczaj są publikowane w formacie PDF  i odczytywane za pomocą ogólnodostępnego programu Adobe Reader.